Obec Jankov myslí i na ty nejmenší

14. 5. 2018

JANKOV Byla to středa jako každá jiná a mladým hasičům SDH Jankov měl v 15 hodin začínat jejich dvouhodinový pravidelný trénink.

Ve středu 9. května jsme se tedy sešli v místní hasičské klubovně s předpokladem, že se společně odebereme na hasičské hřiště k rybníku Šusteráku, kde bude probíhat trénink.

Najednou bylo ale vše úplně jinak. Ve dveřích se s našimi vedoucími Lukášem a Luckou objevila naše milá paní starostka Jitka Jonsztová. Nic netušící děti se samozřejmě divily co se to děje, že nás na tréninku poctila tak vzácná návštěva, ale bylo jim řečeno, že se na ně jde podívat, jak trénují, a tak to nějak zvlášť neřešily. Po chvíli, kdy z garáže vyjížděl náš nový hasičský dopravní automobil, který obec pořídila na konci loňského roku, tak děti trošku znejistěly a čekaly, co se bude dít dále.
Nechávali jsme je ale stále v nejistotě, co se vlastně bude tuto středu dít. Všichni jsme se přesunuli do Votic do restaurace U Modré kočky, kde nám paní starostka pro naše nejmenší členy SDH Jankov nechala uspořádat posezení. Obec Jankov věnovala poukaz v hodnotě 1 500 korun na občerstvení jako poděkování za vzornou reprezentaci obce v okresní soutěži hry „Plamen 2018“. Ta se konala 28. dubna letošního roku v Krhanicích a naše děti se umístily na krásném 3. místě – mladší a 7. místě – starší.
V restauraci paní starostka k dětem pronesla osobní poděkování a pár vlídných slov, a každé dítko od ní dostalo ještě dárek na památku. My jsme paní starostce věnovali na památku naše hasičské tričko. Pak už se děti s chutí pustily do občerstvení, každý stůl dostal kopu hranolek s kečupem a tatarkou, každé dítě zmrzlinový pohár a limonádu. Děti nestačily valit oči nad těmi dobrotami a z jejich usměvavých tvářiček bylo vidět, že dnešní trénink ve výborné restauraci U Modré kočky s ochotným a příjemným personálem se jim opravdu moc líbil a že naše paní starostka jim udělala obrovskou radost.

 A proto bychom chtěli touto cestou moc poděkovat jak restauraci U Modré kočky ve Voticích, tak hlavně naší paní starostce Jitce Jonsztové, že nám fandí a že při nás stojí a že kdykoliv je potřeba, tak je nám nápomocná a oporou.

Za mladý kolektiv SDH Jankov ještě jednou moc děkují Lukáš a Lucka

Sdílet tuto stránku